Na Sudecki Festiwal Minerałów ponownie zawita GEOstrefa i będzie jedną z centralnych atrakcji imprezy. Znajdą się na niej stoiska poświęcone zarówno atrakcjom geoturystycznym jak i edukacji geologicznej. Wszystkie gry, zabawy i warsztaty edukacyjne związane z geologią będą bezpłatne i dedykowane zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Podmioty biorące udział w GEOstrefie:
Podziemna trasa Turystyczna Kopalnia św. Jan w Krobicy
Karkonoski Park Narodowy
Muzeum Geologiczne ING PAN
Muzeum Geologiczne PIG (organizator gry geologicznej "Wyścig do Muzeum Geologicznego)
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze
Muzeum Ziemi UAM
Podziemna Trasa Turystyczna „Kopalnia Podgórze”
Polskie Towarzystwo Meteorytowe
Strefa Poszukiwacza
ASTROstrefa
Podczas tegorocznego Sudeckiego Festiwalu Minerałów w Lubaniu po raz pierwszy pojawi się ASTROstrefa - przestrzeń, w której geologia spotyka się z kosmosem. W programie znajdą się wykłady, warsztaty i pokazy prowadzone przez znanych popularyzatorów nauki: prof. Szymona Kozłowskiego, dr Annę Łosiak i dr. Tomasza Jakubowskiego. Uzupełnieniem będzie wystawa fotografii astronomicznej Michała Ziemnego. Wraz z GEOstrefą i strefą wystaw, to kolejny segment popularyzujący naukę. Tę najciekawszą — o Ziemi.
INFORMACJE PRAKTYCZNE
GEOstrefa otwarta będzie w piątek w godz. 12.00-19.00, w sobotę w godz. 10.00-19.00 i w niedzielę w godz. 10.00-17.00,
wstęp do GEOstrefy jest bezpłatny,
GEOstrefa zlokalizowana będzie na placu koło fontanny, przed głównym wejściem do Ratusza.
„Wyścig do Muzeum Geologicznego” - wielkoformatowa gra planszowa dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. Wyrusz w Polskę, odkrywaj ciekawe stanowiska geologiczne, sprawdź swoją wiedzę odpowiadając na pytania i rozpoznając skarby Ziemi. Biegnij przez wydmy, góry oraz wąwozy. Ścigaj się z innymi uczestnikami i bądź pierwszym, który dotrze do Muzeum Geologicznego. Gra będzie prowadzona w sobotę w godz. 10.00-18.00. Organizatorem jest Muzeum Geologiczne PIG.